באיזו תדירות צריך לקיים ערב גיבוש לצוות?


ערבי גיבוש חברה

אחחח ערבי גיבוש, אין על ערבי גיבוש. הערב בו זוכים לראות גם את המזכירה עושה צחוקים עם כולם, את המנכ"ל משתכר ואת משאבי אנוש עושים צחוקים עם המחלקה הטכנית. אבל חוץ מזה שערבי גיבוש זה ממש כיף גדול, יש סיבות הרבה יותר רציניות למה כל ארגון, חברה או עסק היום מחליטים להקצות חלק לא קטן מהתקציב שלהם עבור קיום ערב גיבוש לצוות שלהם.


ערבי גיבוש הם חשובים מאוד, הם עוזרים לאחד את הצוות, ליצור אווירת שותפות שגורמת לעובדים להיות מסורים יותר והם גם משפרים את עבודת הצוות ושיתוף הפעולה. ערב גיבוש לצוות משיג את כל המטרות האלו על ידי זה שהוא מאפשר לצוות להכיר אחד את השני טוב יותר, להתמודד עם משימות יחד ומלמד אותם איך לעבוד בשיתוף פעולה בצורה טובה יותר.


אף אחד לא יתווכח איתכם אם תגידו שערבי גיבוש הם דבר חשוב מאוד, אבל השאלה היא כל כמה זמן צריך לארגן ערבי גיבוש? באיזו תדירות לקיים ערב גיבוש לצוות שלכם, בשביל להשיג את התוצאה הכי טובה שיש ובלי לבזבז את כל התקציב שלכם או לגרום להם לחשוב שהעבודה שלהם היא רק כיף?


אין תשובה אחת נכונה אם תחשבו על זה, אין תשובה אחת נכונה כשמדובר בתדירות בה צריך לקיים ערבי גיבוש חברה לעובדים שלכם. התדירות שבה תקיימו את הערבים האלו תלויה במשתנים רבים :


מה המטרות שלכם בערבי הגיבוש? התדירות של ערבי הגיבוש שלכם צריכה להיות מושפעת מהצורך שאותו אתם רוצים למלא. אם אתם רוצים ליצור צוות שעובד בצורה טובה יותר, ואתם מקיימים ערבי גיבוש ורואים שזה משפר את שיתוף הפעולה, קיימו ערבי גיבוש בתדירות גבוהה עד שאתם מגיעים למצב האידיאלי שאתם רוצים להגיע אליו. אם המטרה שלכם היא שכולם יהיו חברים טובים, ואתם רואים שזה הצליח לכם והצוות שלכם מלא בקשרים אישיים קרובים – אפשר להוריד את התדירות.


מה חשיבות ערב הגיבוש לצוות שלכם? ערבי גיבוש הם דרך יעילה במיוחד ליצור שיתופי פעולה איכותיים יותר בתוך הצוות ובין העובדים. כמו כן, הם מאפשרים ליצור מצב בו כולם מרגישים יותר בנוח אחד עם השני וכך יפנו אחד לשני בקלות כאשר יצטרכו עזרה. אם הצוות שלכם בנוי ממספר עובדים שכל אחד עובד בצורה עצמאית לחלוטין על נושא אחר, ערבי הגיבוש יהיו פחות קריטיים עבורכם מאשר צוות שמורכב מעובדים רבים שעובדים יחד על אותם הפרוייקטים.

אופי העבודה הוא מה שקובע את חשיבות גיבוש הצוות, וזה מה שיעזור לכם לקבוע אם אתם צריכים לקיים ערב גיבוש לצוות שלכם בכל שבוע, או פעם בשלושה חודשים.


מה סדר העדיפויות שלכם? אם לומר את האמת, תמיד יש דברים דחופים ותמיד יש מה לקדם, אז ברור שלפעמים אפשר לחשוב שאין אף פעם זמן מתאים לערב גיבוש. תמיד תדאגו למצוא לזה זמן, אבל לא בכל מחיר. אם כרגע אין מצב שהחברה שלכם יכולה להוציא כסף על ערב גיבוש, או שיש משימות דחופות הרבה יותר – זה בסדר גם לדחות את זה להמשך.

ערב גיבוש זה דבר יעיל מאוד להרבה מטרות, אבל בסופו של דבר, יש לכם גם מטרות שלפעמים פשוט לא סובלות דיחוי.


כמה קשה הצוות שלכם עובד? ככל שהצוות שלכם עובד קשה יותר, ומבלה שעות רבות יותר ביחד – אתם תרצו לקיים ערבי גיבוש לעיתים תכופות יותר. כשצוות עובד מאוד קשה, הוא צריך להרגיש שרואים את ההשקעה שלו ומשקיעים בו בחזרה, וערבי גיבוש זו דרך מצויינת לעשות זאת. צוות שצריך לעבוד שעות רבות ביחד על פרוייקטים ומשימות משותפות צריך להיות צוות חזק שאוהב אחד את השני ויודע לעבוד יחד בצורה יעילה.


בסופו של דבר, אפשר לומר שזה עניין של גישה. אם חשוב לכם שהצוות יעבוד יחד בצורה הכי טובה שיש, ואתם רואים שערבי הגיבוש יעילים עבורכם – נסו להכניס ערב גיבוש לצוות שלכם בכל שבוע או בכל שבועיים. אם זה דבר שהוא פחות קריטי לכם, הצוות שלכם גדול או שזה פחות משנה לכם אם הצוות שלכם יהיה מגובש מאוד מאוד, אתם יכולים גם להסתפק בערב גיבוש פעם בשלושה חודשים או אפילו יותר.


לא משנה באיזו תדירות אתם בוחרים לקיים את ערבי הגיבוש לצוות שלכם, תהיו בטוחים שעם SPS הם יהיו הכי טובים שיש.

דברו איתנו, ואנחנו כבר נדאג לכם לערב גיבוש שיעזור לכם להשיג את כל המטרות שלכם בצורה הכי טובה שיש.


מידע מעניין נוסף: נגנים לקבלת פנים


3 צפיות0 תגובות