יום גיבוש צוותי – למה בעצם?


ערבי גיבוש חברה

מעסיקים רבים בוחרים להוציא את העובדים שתחת אחריותם לימי גיבוש צוותיים. זה נהיה סוג של טרנד ועכשיו, בעידן הרשתות החברתיות, ניתן לראות עדויות רבות לכך בכל פינה. מעסיקים המחפשים אפשרויות מעניינות לימי גיבוש שכאלה; ויזמים שמספקים מגוון רעיונות לימי גיבוש מונחים, גם כאלה שתוכננו וגובשו מראש, וגם כאלה המותאמים במיוחד לאוכלוסיית היעד. אבל למה מעסיקים, אפילו בעלי חברות ועסקים שמטרתם המוצהרת מקסום רווחים בוחרים להשקיע בימים כאלה, שהם כלל לא חייבים לקיים?


המעסיקים הללו לא מחפשים איך לבזבז את הכסף שלהם. הם יודעים דבר אחד חשוב – השקעה בעובדים היא משתלמת, והיא תוחזר אליהם בדמות עובדים נאמנים ומסורים יותר, שמרגישים שייכים למקום העבודה שלהם וכתוצאה מכך מבצעים את עבודתם טוב יותר וממקסמים את התפוקה שלהם. היום כבר ידוע שעובדים הם המשאב והנכס החשוב ביותר שיש לארגון, אולם בני אדם אינם רובוטים, וזה אומר שהעבודה שלהם מושפעת ממגוון משתנים. על חלק מהם, לכם כמעסיקים יש את הכוח להשפיע. יום גיבוש צוותי ואף ערבי גיבוש חברה הן דוגמאות טובות ליוזמה שאתם יכולים להביא למקום העבודה שלכם, שתתרום רבות לעובדים שלכם ובכך גם תביא לתפקוד מיטבי של העסק.


בדרך להשגת היעדים חייבים יום גיבוש צוותי


שיתוף פעולה הוא הכרחי בתוך צוותים, שהרי כל המטרה של צוות היא להגיע לאיזשהו יעד משותף באמצעות העבודה המשותפת. לכן כאשר יש בתוך הצוות אינטריגות בין עובדים מקבילים, הרבה יותר קשה להגיע להישגים הנדרשים. אם נרצה או לא, לקשרים האישיים יש השפעה משמעותית על התהליכים האלו. כאשר עובדים בצוות מסתדרים טוב ומתנהלים כקבוצה, האווירה טובה יותר ויש יותר אנרגיות חיוביות שמאפשרות לעבוד ולהתקדם. כאשר מתקיימות חברויות בין עובדים, יש יותר מוטיבציה לכל עובד לעמוד במשימות שלו – שהרי כל משימה כזו תשפיע על מישהו אחר, שאכפת לו ממנו ושהוא רוצה בטובתו. קבוצה מגובשת מאפשרת לחבריה לדרבן זה את זה בדרך ליעד המשותף, ובסופו של דבר תשיג את התוצאות הטובות ביותר.


יום גיבוש צוותי הוא כלי נהדר כדי להביא לגיבוש הזה, שהוא כה חשוב בדרך להשגת המטרות המשותפות. לא תמיד העבודה האינטנסיבית ושגרת היום יום העמוסה מאפשרות לעובדים לקיים קשרים אישיים זה עם זה ולהכיר אחד את השני. ימים מרוכזים כאלה, שסובבים סביב חוויות משותפות, מאפשרים לעובדים לעבוד על הדינמיקה הקבוצתית ולהכיר את המקבילים שלהם באופן שיכול להתקיים רק מחוץ למשרד.


פסק זמן – לא מילה גסה


היום, בעידן הטכנולוגיה והגלובליזציה, אנחנו עובדים הרבה יותר. האינדיבידואליזם הביא אותנו למצב שהעבודה וההגשמה העצמית באמצעותה מהוות מטרה מרכזית בחייהם של הרבה אנשים. רוב האנשים מנהלים את חייהם סביב העבודה, שמהווה את העוגן המרכזי בהם, ועובדים שעות ארוכות ורבות בשבוע. מצד אחד זה חיובי – הרבה אנשים חווים סיפוק משמעותי במקום העבודה שלהם ובאמת מרגישים שהם מצליחים להגשים את עצמם דרכה ולמלא את הייעוד שלהם בעולם. מצד שני, זה יוצר קושי, מכיוון שאין לנו הרבה הזדמנויות לנוח. אפילו לילות ושבתות, בעקבות הטכנולוגיה שהפכה אותנו לזמינים בכל שעה ובכל יום, אינם עוד זמן שמוגדר למנוחה בלבד. אנחנו לא תמיד שמים לב, אבל העיסוק בעבודה 24\7 לא תמיד מאפשר לנו לקחת פסק זמן, למנוחה, לחשיבה, להתעמקות ולעיסוק בדברים שאנחנו אוהבים. יום גיבוש צוותי הוא הזדמנות מדהימה שלכם כמעסיקים להעניק בחזרה לעובדים שלכם, ולתת להם את ההפסקה הזו שהם כה זקוקים לה. זו הזדמנות להעשרה, להתנסות בחוויות שונות ומגוונות, וגם סתם להנות מהזמן שמבלים עם החברים מהעבודה, שלא סובב סביב עניינים מקצועיים.


יום גיבוש צוותי – הזדמנות להתחבר למשימה


מאפיין ייחודי של ימי גיבוש במקומות עבודה הוא שהם משלבים במינון מדויק בין הפן הכיפי והחברתי, לבין הפן המקצועי. בסופו של דבר, לא מדובר בעוד יום כיף או בבילוי משפחתי, אלא ביום שנכללים בו העובדים במקום עבודה מסוים. יום כזה הוא הזדמנות להתמודד עם קשיים שונים שעולים בצוות באופן יותר מתודי, מחוץ למשרד, באווירה אחרת. לדוגמה, אם יש קשיים מסוימים בשיתוף הפעולה בין גורמים מסוימים בצוות, ניתן לעבוד עליהם במהלך היום הזה. יש מגוון רחב של אפשרויות לימים כאלה, שאין ספק שאחריהם מקום העבודה שלכם ייראה אחרת, ורק לטובה.


רוצים להביא אטרקציה מגניבה למשרד? - אולפן נייד

4 צפיות0 תגובות