למה כדאי לקיים ימי גיבוש לעובדים בצפון?


ימי גיבוש לעובדים בצפון


האזור הצפוני של מדינת ישראל ידוע כאתר נופש מושלם. יש בו נופים מרהיבים, בעיקר בתקופה שבתום הגשמים כשכל האזור ירוק ופורח; אין ספור מסלולי טיול במגוון רמות קושי, שמתאימים לילדים, למבוגרים ולמיטיבי לכת שמחפשים אתגר; אטרקציות מעולות שמספקות חוויות מגניבות וייחודיות; אתרים חקלאיים ויקבים שניתן לבקר בהם ולהתרשם מהתוצרת; וערים מרתקות כמו נצרת וחיפה, שחובה לבקר בהן. אזור הצפון עשיר באפשרויות בילוי, ואם אתם מעוניינים לקיים יום בצפון – אין ספק שתמצאו מה לעשות.


עבור מעסיקים המעוניינים לקיים ימי גיבוש לעובדים בצפון, אין ספק שיש ערך רב לכל מה שיש לאזור להציע. אבל קודם כל, למה בכלל לקיים יום גיבוש? היום כל המעסיקים כבר מבינים שהעובדים שלהם הם הנכס העיקרי שלהם, ושהשקעה בהם חשובה ורווחית לא פחות מכל השקעה מקצועית אחרת. עובדים שמרגישים בבית במקום העבודה שלהם, מרגישים שייכים וחלק מקבוצה של אנשים בעלי מכנה משותף ומטרה משותפת – יהיו עובדים טובים יותר. כשאתה מרגיש שייך, אתה רוצה לתת מעצמך ולקחת חלק. ימי גיבוש הם ימי שיא שמטרתם לעבוד על הנקודה הזו בדיוק, וליצור תחושת אחדות ושייכות בקרב העובדים במקום עבודה מסוים.


ימי גיבוש לעובדים בצפון, הלוקיישן המושלם


כדי לקיים יום גיבוש מוצלח, חשוב קודם כל לצאת מהמשרד. אם אתם רוצים לייצר לעובדים שלכם תחושה שיש במקום העבודה היבטים שהם מעבר לאלה המקצועיים, צריך לפני הכל לייצר תפאורה אחרת. צפון הארץ מסמל עבור ישראלים רבים, כבר מימי בית הספר העליזים והטיולים השנתיים, חופש ויציאה מאזור הנוחות ומהשגרה. על כן אזור הצפון מהווה את התפאורה המושלמת ליום גיבוש מחוץ למשרד. כבר בנסיעה, תראו איך העובדים שלכם נעשים פתאום קלילים יותר ככל שהאוויר נעשה צלול, ובמקום מגדלי הקומות נשקפים מחלונות המכונית שדות ירוקים רחבי ידיים. אין התחלה טובה מזו ליום גיבוש קליל, מוצלח ומהנה.


בימי גיבוש נשים דגש מצד אחד על פעילויות חברתיות, ואף כאלה המתמקדות בדינמיקה הקבוצתית, שמאפשרות לעובדים להכיר אחד את השני טוב יותר וליצור אינטראקציה משותפת. מצד שני, חשוב לבחור בפעילויות מעניינות וייחודיות, כאלה שמייצרות חוויה מיוחדת וזכרונות משותפים. ימי גיבוש לעובדים בצפון מהווים הזדמנות להתייחס גם לדינמיקה במקום העבודה, הן לקשיים הקיימים והן להיבטים החיוביים של הדינמיקה בין העובדים בצוות מסוים. זו הזדמנות לעצירה, להתבוננות ביחסים שנרקמו עד כה וללקיחתם צעד אחד קדימה.


בצפון, למשל, תוכלו למצוא סדנאות ODT רבות. סדנאות כאלה מתרחשות במרחב הפתוח, כשמן כן הן – Outdoor Training, ובהן נדרשים המשתתפים לבצע משימות שונות שמצריכות שיתוף פעולה. לאחר ביצוע המשימות מדריך הסדנה מנחה את המשתתפים בקיום שיח פתוח על הדינמיקה הקבוצתית, ועל ההיבטים השונים שלה שעלו בעת ביצוע המשימות. זו הזדמנות נהדרת לנצל את השינוי המשמעותי בתנאי הסביבה וההגעה למקום נייטרלי שמסמל חופש וחיוביות, על מנת להתייחס באופן נינוח יותר לחולשות ולחוזקות שישנם לקבוצה.


בחרו את הפעילות שהכי מתאימה לכם


אם אתם מעוניינים לקיים ימי גיבוש לעובדים בצפון ולשים דגש על החוויה, ופחות על הדינמיקה הקבוצתית באופן ישיר, תמצאו אפשרויות רבות נוספות באזור. אתם יכולים לבחור את האפשרות שהכי מתאימה לעובדים שלכם, כדי שהם ירגישו שבאמת השקעתם בהם. לדוגמה, יש בצפון אתרי חקלאות רבים בהם ניתן לבצע קטיף עצמי ולקחת את הפירות והירקות אתכם. הקטיף עצמו הוא חוויה מיוחדת ומהנה, ותוכלו לקחת את מה שקטפתם בעצמכם כשי הביתה, או להכין יחד ארוחה המתבססת על חומרי הגלם האלה.


אטרקציה ייחודית נוספת שמאפיינת את צפון הארץ היא כמובן היקבים הרבים הפזורים לאורכה ולרוחבה. סיור ביקב בתוספת טעימות יין וגבינות זה אחד הבילויים המהנים שאפשר לקיים ביום גיבוש. זו חוויה כיפית עם ניחוח יוקרתי, וכמובן שהאלכוהול שנלווה לעניין תורם לקלילות. אין ספק שמדובר בחוויה שוברת שגרה במיוחד לקיום ימי גיבוש לעובדים בצפון, ושהעובדים שלכם יודו לכם על היום הכיפי. תוכלו לשלב גם טיול ג'יפים, אופניים או טרקטורונים, שיאפשר לעובדים שלכם להנות מנופי הצפון באופן אקטיבי יותר, ואם מזג האוויר מתאים ובא לכם קצת להירטב – גם קייקים יעשו את העבודה. אחרי יום כזה, העובדים במקום העבודה שלכם בטוח יהיו מגובשים יותר.


אולי יעניין אתכם גם: ערבי גיבוש חברה

9 צפיות0 תגובות