ערב גיבוש מחלקתי – למה זה חשוב?

ערב גיבוש חברה

ניהול של כל צוות עובדים, לא משנה בכמה עובדים מדובר – זו לא משימה קלה. כמי שמנהלים את העובדים, יש לכם אחריות רבה ואתם אלו שנדרשים להביא אותם לרמת ביצוע גבוהה יותר, תפוקה גדולה יותר ויעילות מירבית. אתם רוצים ליצור מצב בו העובדים שלכם הופכים להיות מסורים ומוכנים לעבוד קשה, אבל מעבר לזה – גם עובדים בצורה יעילה וחכמה. היום כל קורס מנהלים יספר לכם שבשביל שהעובדים שלכם יעבדו בצורה הכי טובה שיש, הם צריכים להרגיש שהם חלק מצוות. אבל האם טרחו להסביר לכם למה?


בני אדם נועדו לחיות בקבוצות


האדם כמו רוב רובם של בעלי החיים לא נועד לחיות לבדו, והוא פורח כשהוא מרגיש שייכות לקבוצה.

בגלל זה יש לנו משפחות ובגלל זה אנחנו בונים קבוצות בכל המסגרות שלנו: צוותים בצבא, צוותים ומחלקות בעבודה וקבוצות בלימודים ולכן ערבי גיבוש חברה למחלקה זה רעין נהדר לצוות מגובש ושמח!


העבודה בצוות מאפשרת לאדם להגיע להישגים גבוהים, וזה בגלל המון סיבות שמקורן בטבע שלנו.

אחת הסיבות שמאפשרות לאדם להגיע להישגים טובים יותר כאשר הוא חלק מצוות, היא שהוא יכול להתמקד בתחומים שהוא חזק בהם, ולהיעזר באנשים האחרים בצוות בשביל התחומים שהוא פחות טוב בהם.

אף אחד מאיתנו לא מושלם, ואף אחד מאיתנו לא טוב בכל התחומים, לכן כאשר אנחנו בצוות אנחנו יכולים להיות יעילים יותר, כי האחריות שלנו היא על התחום שבו אנחנו הכי טובים.


כמובן שכדי שבאמת נוכל ליצור מצב כזה במחלקה שלנו, נצטרך לעבוד על זה לא מעט, וליצור שיתוף פעולה מיטבי בין עובדי המחלקה. כדי ליצור מצב כל אחד יכול להתמקד במה שהוא הכי טוב ולהיעזר באחרים בתחומים שהוא טוב בהם פחות – נצטרך ליצור יכולת שיתוף פעולה ברמה גבוהה וגם פתיחות בין העובדים.

סיבה נוספת למה העבודה כצוות היא יעילה במיוחד היא שעבודה יחד עם אנשים אחרים גורמת לנו לתפקד טוב יותר.


למה? כי אנחנו נותנים מוטיבציה אחד לשני, נותנים עצות , מקבלים ביקורת, עוזרים למצוא פתרונות וגם מעוררים תחרותיות אחד אצל השני. כמובן שכאשר יושבים מול המחשב ועובדים על המשימות שלנו, אנחנו צריכים לעבוד בריכוז מלא ולא לדבר כל הזמן עם אנשים אחרים, אבל עצם זה שאנחנו חלק ממחלקה עוזר לנו לעבוד בצורה יעילה וחכמה יותר.


איך יוצרים מצב כזה במחלקה שלנו?


כמו שאמרנו, כמי שאחראים על מחלקה, יש לכם מטרות רבות :

-שיפור יעילות העובדים במחלקה.

-יצירת שיתוף פעולה איכותי ובריא בין העובדים במחלקה.

-גיבוש צוות שעובד יחד לעבר המטרות המשותפות של המחלקה.

-יצירת קשרים אישיים בין העובדים במחלקה.


בעולם של היום, החשיבות של צוות מגובש כבר פחות ברורה ומובהקת, הרי כולנו עובדים מול המחשב על המשימות שלנו – זה לא שאנחנו בונים בניין ביחד. זו טעות נפוצה בקרב מנהלים ומעסיקים רבים, וצריך להבין שמחלקה מגובשת זו מטרה שצריכה להיות גבוה בסדר העדיפויות של מי שרוצה מחלקה שמתפקדת טוב ומשיגה את היעדים שלה.אז איך יוצרים צוות מגובש ומאוחד? בעזרת ערב גיבוש מחלקתי!


אם חשבתם שמי שמארגן ערב גיבוש מחלקתי פשוט מנסה לבזבז את התקציב השנתי או רק רוצה לאפשר לעובדים להתאוורר, אתם ממש לא בכיוון. בעזרת גיבוש המחלקה שלכם אתם יכולים ליצור מחלקה שעובדת טוב יותר אחד עם השני. לדוג' עובדים בחברת קידום אתרים, העובדים כל היום מול מחשב והזמן שלהם ולתקשר אחד עם השני הוא מועט, ערבי הגיבוש מאפשרים לצאת רגע ממקום העבודה הרגיל, ולהכיר אחד את השני בצורה אמיתית וכנה. בעזרת ערב גיבוש מחלקתי תוכלו ליצור קשרים בין-אישיים בתוך המחלקה שלכם, להעלות את מורל העובדים, להגביר את תחושת השייכות שלהם ולגרום לעובדים להרגיש שמשקיעים בהם.

כל הדברים הללו, יצרו עבורכם עובדים מאושרים שאוהבים את מקום העבודה שלהם. עובדים מאושרים הופכים להיות עובדים מסורים יותר, שעובדים קשה יותר ומעריכים את העבודה שהם עושים.


ערב גיבוש מחלקתי - 3 רעיונות מעולים!


אם אתם רוצים לארגן למחלקה שלכם ערב שישיג את כל המטרות שדיברנו עליהן, אתם צריכים לשאול את עצמכם מה מתאים למחלקה שלכם. אבל עד שתצליחו לחשוב על רעיונות משלכם, הנה 3 רעיונות לערבי גיבוש מחלקתיים שעובדים פחות או יותר עם כל מחלקה.


ערב שירה בציבור – שירה בציבור זה ממש לא איזה תחביב של פנסיונרים, למרות השם שנדבק לזה.

אין הרבה דברים יותר כיפיים שיותר מחברים בין אנשים מאשר לשיר ביחד את השירים שכולנו אוהבים!


הקלטת שיר משותף - העובדים כותבים שיר ביחד, לומדים ליצור יחד, מקליטים את השיר ביחד ואחרי זה גם נשארת להם מזכרת מטורפת, שיר משלהם!


ארוחת ערב משותפת – אוכל מקרב בין אנשים והשיחות הכי טובות הן עם כוס יין ביד. חוץ מזה, תהיו בטוחים שאף אחד לא יבריז מארוחת ערב על חשבון העבודה. ארגנו ארוחת ערב משותפת למחלקה שלכם, ותראו איך כולם הופכים להיות חברים טובים אחד של השני.


רוצים לארגן ערב גיבוש למחלקה שלכם? SPS ידאגו לכם לערב הכי שווה שיכול להיות, ערב שמותאם בדיוק לעובדים שלכם ולמטרות שלכם

35 צפיות0 תגובות