פעילויות גיבוש לחברות – הכלי של המעסיקים


ערבי גיבוש חברה

לעתים קרובות כאשר מדברים על תנאי ההעסקה בחברות גדולות, מקדישים התייחסות רבה ליוזמות לא פורמליות ולא מקצועיות שישנן במקומות עבודה שונים. דוגמה טובה ליוזמה כזו היא פעילויות גיבוש לחברות שחברות אלו בוחרות לקיים במסגרת העבודה שלהן. החברות הגדולות כבר הבינו – העובדים הם המשאב הכי חשוב שיש לעסק, והשקעה בעובדים היא חד משמעית השקעה משתלמת לעסק. עובדים שמרגישים שמשקיעים בהם, מרגישים מחויבים למקום העבודה שלהם, רוצים לתרום לו ועובדים קשה יותר. עובדים שמרגישים שהם חלק מקבוצה, שיש לה מטרה משותפת שהם פועלים יחד למען השגתה – עובדים טוב יותר בצוות והתפוקה כולה תהיה גבוהה יותר. יש מגוון דוגמאות של פעילויות גיבוש לחברות שניתן ליזום כגון ערבי גיבוש חברה ועוד, הנה כמה מהן.


פעילויות גיבוש לחברות בחוץ – צאו מהמשרד!


אחד הדברים שחשוב ליישם כשמקיימים פעילויות גיבוש לחברות הוא העיקרון הפשוט – צריך לצאת מהמשרד. אם אתם רוצים לתת חופש אמיתי לצוות שלכם לעבוד על הדינמיקה הקבוצתית ולהתגבש, כדאי להפטר מאווירת העבודה במשרד ופשוט לצאת החוצה, ולקיים פעילויות באווירה לגמרי אחרת. דוגמה לפעילות מעולה אחת שאפשר לקיים, שהולכת ונעשית יותר ויותר פופולרית היא ODT. מדובר בראשי התיבות של המילים Outdoor Training, והמשמעות היא בדרך כלל לסדרה של משחקים קבוצתיים שמתבצעים תוך היעזרות באביזרים שונים ושהצלחה בהם דורשת שיתוף פעולה טוב בתוך הקבוצה. המשחקים מעלים כל מיני שאלות על המקום של כל אחד בקבוצה, על המנהיגות בקבוצה, ועל אלה שלעתים קצת נעלמים בתוך הקבוצה. זו הזדמנות לשיח מונחה ופתוח על הדינמיקה הקבוצתית ועל הדברים שכדאי לעבוד עליהם בעבודה המשותפת, שיח שלא תמיד אנחנו מצליחים לקיים במשרד, בהקשר הספציפי של העבודה ובאווירה המשימתית.

רעיון נוסף לפעילות מגבשת שניתן לקיים עם הצוות באוויר הצח היא פשוט לצאת לטייל בשטח. אפשר לבחור במסלול שכולל טיפוס, חבלים או סולמות – אלמנטים שדורשים מהמשתתפים יותר שיתוף פעולה ותשומת לב אחד לשני. אפשר להכין ביחד ארוחה בשטח ולהדליק מדורה. יציאה לשטח מהווה שינוי אווירה משמעותי שבטוח יאפשר לצוות שלכם להעמיק את הקשרים הבין אישיים; יאפשר לאנשים שונים בצוות שלכם להפגין כישורים ויכולות שבמשרד לא בהכרח ניכרים; ויספק לעובדים שלכם חוויה משותפת שהם לא ישכחו הרבה זמן.


פעילויות גיבוש בעקבות ריאליטי


מאז עלייתן של תוכניות הריאליטי בישראל, הן מספקות פלטפורמה נהדרת שמשמשת גם מחוץ למסך הטלוויזיה. בהקשר שלנו, סדרות ריאליטי מסוימות מספקות השראה למגוון של פעילויות גיבוש לחברות המבוססות עליהן, שיספקו לעובדים שלכם לשחק במציאות במשחקים שהם מכירים מהטלוויזיה. לדוגמה, חברות רבות בוחרות לקיים פעילות המבוססת על "המירוץ למיליון" לעובדים. העובדים מתחלקים לקבוצות וכל קבוצה צריכה לפצח את החידות, לבצע את המשימות ולהגיע לכל היעדים הנדרשים. פעילות כזו מהווה הזדמנות נהדרת לפעילות גיבוש בצוותים קטנים יותר, שתאפשר אולי לאנשים שפחות נמצאים באינטראקציה במקום העבודה לפתח את הקשר.

דוגמה נוספת למשחק פופולארי שהכרנו לראשונה בתוכנית ריאליטי הוא "מאסטר שף". בדרך כלל, המשתתפים מחולקים לכמה קבוצות ומתחרים על מצרכים מסוימים, אשר מהם הם צריכים להכין מנות לארוחה משותפת שתתקיים בסיום. אפשר לבחור את המנצחים שהמנות שהכינו יצאו הכי מוצלחות, ולהעניק להם פרס מטעם הארגון – זה ודאי ידרבן את כל העובדים שלכם לדאוג לארוחה מוצלחת באמת. עוד תוכנית ריאליטי פופולארית שאפשר לשאוב השראה מהקונספט שלה היא "הישרדות". אפשר לקיים תחרות בין קבוצות בים, לבצע מגוון משימות ולהעניק פינוקים שונים כפרסים, עד למשימה המכריעה שתגדיר מי היא הקבוצה המנצחת. אין ספק שהים הוא הלוקיישן מספר אחת שמשדר חופש, אווירה ויציאה מהמשרד – וגם יכול להוות אתר מושלמת לקיום פעילות כזו.


קלפים טיפוליים – לפתח את הקשרים הבין אישיים


כלי גיבוש נוסף שמוכיח את עצמו בכל פעם מחדש הוא פעילות גיבוש שמבוססת על קלפים טיפוליים. פעילות כזו בדרך כלל מחולקת לכמה חלקים, שחלקם מתנהלים בהרכב מלא, חלקם בקבוצות קטנות יותר וחלקם בקבוצות או בשלשות. הקלפים הטיפוליים, על שלל סוגיהם, מאפשרים להעלות מגוון נושאים אישיים וקבוצתיים שלפעמים קשה למצוא להם מילים, ומספקים פלטפורמה לשיח פתוח וכן בתוך הצוות שלכם. אחרי פעילות כזו, אין ספק שהעובדים שלכם יהיו הרבה יותר מגובשים ומוכוונים למטרה המשותפת.


רוצה להביא את האטרקציה למשרד? אולפן נייד היא הבחירה בשבילך!

8 צפיות0 תגובות