top of page

שירת המונים בצוותא – מה זו שירת המונים?


שירת המונים

אם עדיין לא שמעתם את צמד המילים "שירת המונים", כדאי שתמשיכו לקרוא. מדובר באחד הטרנדים הלוהטים ביותר ברחבי האינטרנט, אשר מייצר פעם אחר פעם קליפים ויראליים שכובשים את הרשת. אז במה מדובר? למה שירת המונים בצוותא היא כה מושכת, ומה הסיבות לפופולאריות הרבה לה היא זוכה?


שירת המונים היא הפקה מוזיקלית בה קבוצה גדולה של אנשים מתאספת יחד, ומקליטה ביחד שיר. המשתתפים יכולים לשיר ביחד או בקולות ומתודרכים על ידי אנשי מקצוע מטעם אולפן ההקלטות לאורך התהליך, מוקלטים כמובן ובסופו של דבר חומרי הגלם שהוקלטו נערכים באולפן לכדי תוצר הרמוני ומוזיקלי להפליא. לרוב, התוצר של שירת המונים הוא קליפ של ממש, ולא רק קובץ אודיו, ולכן המשתתפים גם מצולמים לאורך ההקלטות. גם צילומי הווידאו הללו נערכים גם הם ומשלימים את הקליפ.

הסרטון הסופי שמציג את המשתתפים הרבים – רבים כל כך, שיכולים להגיע למאות ואפילו אלפי אנשים, ההרמוניה המקסימה שנוצרת כשקולותיהם של מאות ואלפי אנשים נשזרים אלו באלו לכדי קול אחד, המראה של קבוצה כה גדולה של אנשים שמבצעים יחד את השיר, והעובדה ששירת המונים משמשת לעתים קרובות להעברת מסרים חברתיים וערכיים – כל אלה מובילים להתעניינות הנרחבת בהפקות שירת ההמונים, ומאפשרים לשירים לגעת בלבבותיהם של רבים.


שירת המונים בצוותא היא אטרקציה מושלמת לאירועים


חברות עסקיות, עמותות, בתי ספר, יחידות צבאיות – המנהלים של כל אלה כבר הבינו מזמן שההון האנושי הוא הנכס החשוב ביותר שיש ברשותם. השקעה באנשים המרכיבים את הארגון היא השקעה משתלמת לארגון, ולכן כדאי מספר פעמים בשנה לערוך אירועים שיאפשרו לבעלי התפקידים בארגון להשתחרר, להתגבש, ליהנות ובעיקר להרגיש שמשקיעים בהם. שירת המונים בצוותא היא כלי משמעותי במיוחד עבור מנהלי ארגונים, שיכול לשמש למספר מטרות.


כמובן, אחד היתרונות המרכזיים של שירת המונים בצוותא היא הגיבוש שהיא יוצרת. החוויה של השירה המשותפת – כשהקולות של כל אחד מהמשתתפים כאילו נעלמים לעומת היתר, אבל כולם יחד יוצרים קול אחד, גדול ועוצמתי – היא חוויה שיוצרת אחדות ותחושה של ביחד, דברים משמעותיים שחשוב לחזק בכל ארגון. יש כאן תחושה של שלם שגדול מסך חלקיו, שגורם לבעלי התפקידים להרגיש מחוברים אחד לשני ולמטרתם המשותפת. שירת המונים בצוותא מאפשרת לכולם להשתתף ולהרגיש שהם חלק ממשהו גדול יותר. גם הביישנים ביותר יתפתו להצטרף, ולא ירצו לפספס את ההזדמנות להיות חלק מדבר כל כך מיוחד.


מעבר לחוויה המדהימה של השתתפות בהפקה של שירת המונים, יש ערך רב גם לתוצר. לא כל אטרקציה תספק לכם בסוף גם מזכרת ייחודית, שמתעדת את החוויה שלכם בצורה מושלמת ומעניקה לכם אפשרות להיזכר ביום המיוחד שעברתם ביחד. אירוע חברה, ערב יחידה או ערב סוף שנה בבית הספר הן הזדמנויות מעולות להציג בפני המשתתפים את התוצר המדהים שהם הפיקו יחד, ושבלי כל אחד מהם לא יכול היה לקרות. אתם יכולים לבחור ליצור קליפ מצחיק או מרגש, בהתאם לצרכים שלכם, ובאיזו דרך שלא תלכו – אין ספק שהצגה של קליפ שירת המונים באירוע שלכם תהיה רגע שיא, שיעלה את גאוות היחידה לגבהים חדשים ושכולם ידברו עליו אחר כך.


שירת המונים – הזדמנות להעביר מסר


לא כל יום נופלת בחלקנו ההזדמנות להיות חלק ממשהו גדול שמאפשר לנו להעביר מסר שחשוב לנו. שירת המונים יכולה להוות כלי מדהים עבור ארגונים להעברת מסר כזה. החוויה עצמה של השירה ביחד, המקום המצומצם של כל פרט לעומת יתר הפרטים לצד הנחיצות של כל אחד ואחד מהמשתתפים כדי ליצור את הדבר הענק הזה – מאפיינים אלה של שירת ההמונים מייצרים בקרב המשתתפים חוויה של התעלות ושל עוצמה. ארגונים שונים יכולים להשתמש בעוצמה הגדולה והמדבקת הזו כדי להעביר אותה הלאה, לצופים, ולהעביר מסרים חשובים. השותפות ביצירה המשותפת היא מחזקת בפני עצמה עבור המשתתפים בהפקת שירת המונים, וודאי כשהיא מגיעה עם הידיעה שהתוצר שהם לקחו חלק בהכנתו עשוי להשפיע על אנשים אחרים ולגעת בלבם. בתי ספר יכולים, לדוגמה, יכולים לערוך יום שיא בנושא ערכי שחשוב לתלמידים לקיים ולהעמיק את היכרותם עמו, ולהשתמש בשירת ההמונים כאטרקציה שתאפשר להם לבטא את תחושותיהם. אין ספק שעצם ההשתתפות תהיה מעצימה עבור הילדים, ותאפשר להם לשלב את הקולות של כל אחד מהם לכדי קול אחד גדול ומשמעותי.


בדרך לחופה? אתם חייבים לשמוע על זה: הרכב לקבלת פנים

23 צפיות0 תגובות