top of page
Home

הלחנת שיר | הלחנת שירים

הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם

בעולם המוזיקה

הבית שלכם

036481278

הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם
הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם

למה להלחין שיר סטנדרטי כשאפשר להלחין שיר מקורי וייחודי?

איך בכלל ניגשים להלחנת שיר ממבט המוזיקאי ? איך מלחינים
מחפש מלחין? הלחנת שירים באולפני SPS איך מלחינים ?

 

הרבה פעמים כתבנו שיר, שפכנו את הלב על הדף ומגיע שלב ההלחנה של השיר ואנו אבודים ולא יודעים מאיפה להתחיל.
 
לכן הכנו לכם כמה סימני דרך שיעזרו לכם בהלחנת השיר שלכם:
 
מי הולך לשיר את השיר שלכם?
לפעמים כשאנו כותבים שיר, אנו מדמיינים בראש מישהו שישיר את השיר ולכן כשניגשים להלחנת השיר, חשוב להכיר את איכויות הזמר מבחינת הגבהים והנמוכים שלו. למשל, אם זה שיר שאמור להיות לאייל גולן, הרי כולנו יודעים שהמנעד שלו הוא רחב, זאת אומרת שאם הבית של השיר יתחיל נמוך ובפזמונים יטפס למעלה, לזמר לא תהיה בעיה לשיר את זה. מצד שני, אם תלחינו שיר שנשאר תמיד באותו אזור ולא מטפס ומתפתח אבל תתנו אותו לזמרת שהמנעד שלה רחב, סביר להניח שהזמרת לא תתחבר אליו כיוון שהוא לא יבטא את הכישרון המוזיקלי שלה והיכולות שלה.
 
מצד שלישי, אם תתנו שיר שמתחיל נמוך ומטפס לגבהים לזמר שאין לו את היכולות להגיע אליהם, במקרה הטוב הוא יסבול ויתאמץ כשהוא ישיר את השיר שלכם וזה יהרוס לכם את השיר.
לכן חשוב לדעת מי הזמר/ת היעד לפני שבכלל ניגשים להלחנת השיר.
 
באיזה סגנון השיר שלי יהיה ?
לאחר שגיבשנו את כיוון הזמר/ת שהולכים לשיר את השיר, זה כבר יגבש מעט את סגנון השיר למטרת ההלחנה. זה לא אומר שהסגנון לא ישתנה בעת עיבוד השיר ובהפקתו המוזיקלית, זה רק אומר שלמשל אם השיר הוא לזמר ים תיכוני, יצטרכו להיות נגיעות ים תיכוניות בלחן כדי שהזמר/ת יוכלו לבטא את עצמם. הרי ידוע שזמרים/ות ים תיכוניים נוטים לפתח סלסולים מיוחדים שמייחדים אותם וזה סימן ההיכר שלהם.
אותו דבר לגבי זמר/ת לשיר ארץ ישראלי, יש ניואנסים שמזוהים עם הזמר הישראלי שצריך להכניס בלחן כדי שאותם זמרים יתחברו לשיר ויוכלו לבטא את עצמם בצורה הטובה ביותר, כך הם גם ייהנו מהשיר שלכם.
 
 
שיר אהבה סטנדרטי או שיר מורכב ? איך מלחינים
 
יש כמה אפשרויות כשניגשים להלחנת שיר. אפשר לגשת אליו מהגישה של "פשוט זה קליט וטוב" או שאפשר לתת לשיר לחן סטייל "מתי כספי" או "יוני רכטר" או אולי בצורת סיפור כמו “שלמה ארצי”. אתם תחליטו לאיזה כיוון אתם מעדיפים שהשיר שלכם ילך. אם תלכו על לחן “פשוט וקליט” זה יכול יקל על המאזין משמיעה ראשונית להכנס לתוך השיר ואפילו לפזם אותו כבר מהפזמון השני.
האופציה השניה היא לתת לו טאצ’ מיוחד שטרם נראה, כמו יין שיעריכו אותו ככל שהשנים עוברות.
ניתן לכם אופציה שלישית שאולי לא חשבתם עליה והיא “כיוון חדש שטרם נראה”. זה אומר שאתם מביאים משהו חדש שעדיין לא נראה ונשמע מעולם, לא משהו ששמעתם ואתם יודעים איך זה אמור להישמע ואתם משנים קצת – ואולי זה מה שיביא את ההצלחה לשיר שלכם.
 
אתם בוחרים לאן אתם לוקחים את השיר.
 
 
איך מוצאים את המרכז של השיר?
לכל שיר כתוב יש את המסר שרוצים להעביר או את שורת המחץ של השיר, זה הדבר שצריך לשים אליו לב בעת הלחנת השיר. חשוב לתת את המחשבה איך אותה שורה תישמע שתעביר את המסר המדוייק ולא תעבור ותיבלע בתוך השיר ואז זה יתפספס כמו הרבה שירים ששמעתם ולא נשארו איתכם או שלא נגעו בכם. זו המשימה בהלחנת השיר – למצוא את המשפט שייגע במאזין השיר ולהבליט אותו.

 

לקחת סיכונים בהלחנת השיר

הכי קל זה לשמור על מבנה אחיד של בית, פזמון, בית פזמון, C-Part, פזמון וסיום" אך זה קצת יותר מתאר מבנה של שיר ב20 השנים האחרונות. השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם: איך אני הופך את השיר למיוחד יותר מכל מה ששמעתי עד היום?

 

שחקו עם המבנה של השיר או חלקו אותו יותר, אולי שהפזמון יתחיל את השיר?

 

 
יש סיבה למה שירים שמצליחים היום או זוכים באירוויזיון מגיעים לשם. הם שוברים מוסכמות, יוצאים בהרבה מאזור הנוחות והשגרה המוזיקלית כדי להביא משהו חדש. בכל פעם שנולד שיר כזה, זה מגרה משהו באוזן וגורם לה להמשיך לשמוע ולהבין את המהלכים ביצירה החדשה. sps
לכן, קחו סיכונים בהלחנת השיר ויש סיכוי שייוולד לכם משהו חדש ומיוחד.
 
בכל מקרה, אנו כאן באולפני SPS נשמח להלחין לכם את השיר שכתבתם בצורה הטובה ביותר, עם כל התובנות שכתבנו לכם ועם הנסיון שרכשנו עם השנים.
 

 

רוצים לשמוע שירים שהלחנו ?
הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם, איך מלחינים ?
הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם, איך מלחינים?
הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם, איך מלחינים?

הלחנת שיר לרדיו – מה זה בכלל ?

 

ראשית, כדאי לכם להבין למה הכוונה הלחנה של שיר
 

הלחנה היא תורה מוזיקלית מורכבת בפני עצמה. יש מקרים ששיר טוב יכול לקום וליפול על לחן וההוכחה לכך היא כל אותם שירים שאנחנו זוכרים ומזמזמים במשך דורות, לפעמים אפילו בלי לשים לב למילים של השיר או אפילו לזכור אותן לגמרי. זהו תהליך שמחבר בין מילים לתווים ויוצר יחדיו שילוב הרמוני קסום המביא בחשבון את המשקל של המילים, המסר שלהן ועוד. לכן, חשוב להבין שזה לא משהו שניתן לעשות על רגל אחת וזה נכון לגבי הלחנה של מגוון אלמנטים מוזיקליים: שירים, ג'ינגלים, פרסומות, פס קול וכדומה. בעיקרון הלחנה יכולה להתבצע על-גבי כלי נגינה רלוונטיים ואפילו על גבי מחשב ומלחין מקצועי ידע גם להלחין מילים קיימות וגם למצוא את ההשראה כדי לחבר לחן שעליו מוסיפים את המילים בשלב מאוחר יותר.

 

הלחנת שירים היא מקצוע כל כך מורכב, שיש בתי ספר מיוחדים ומכללות מוזיקה שמלמדים אותו. בתי הספר האלו בדרך כלל מעסיקים זמרים מפורסמים ומוזיקאים מקצועיים עם נסיון רב שמדריכים לגבי יסודות ההלחנה, מלמדים על הסגנונות השונים ונותנים כלים פרקטיים לתלמידים ותרגולים מעשיים. כל קורס כזה כולל כמה שיעורים ארוכים, במטרה להנחיל את הידע בצורה משמעותית ולהביא את התלמידים לרמה גבוהה.
 
אז מי מוכן לבצע הלחנת שירים בחינם?

אם קראתם עד עכשיו, ניתן להבין שאם אתם נתקלים בהצעה של הלחנת שירים בחינם, משהו צריך להישמע לכם חשוד. יכול להיות שמדובר במישהו שסיים קורס הלחנה במקום מפוקפק שלא מציע תרגול מעשי ורוצה לתרגל ולצבור מוניטין ויכול להיות שזה מישהו שבכלל לא למד את הנושא ורק חושב שהוא יודע מה זו הלחנה. אבל חשוב לזכור שכמו הרבה דברים בחיים, לפעמים כשמנסים לחסוך משלמים על זה ביוקר. חבל שהשיר שבשבילכם הוא האחד ויחיד, יפול לידיים לא מקצועיות ולכן, אם יש לכם טקסט שדורש הלחנה, כדאי לפנות לשירותי הלחנה מקצועיים. זה חייב להיות משהו מקצועי ואיכותי. מלחין אמיתי הוא מישהו שהתעמק בנושא, לא סתם הבן דוד של השכנה ממול שחושב שכמה אקורדים על האורגן זה מה שאתם מחפשים. אז אל תתפתו לזול ובטח שלא לחינם. בסופו של דבר, זה לא יהיה שווה את זה ותצטרכו להתחיל הכל מהתחלה

 

פנו למקצוענים שלנו באולפני אס.פי.אס

דוגרי, אצלנו לא תקבלו הלחנת שירים בחינם. מהסיבה הפשוטה שאנחנו מעסיקים את מיטב אנשי המקצוע שילחינו עבורכם כל דבר שרק תרצו. באולפני SPS מתמחים בהפקות מוזיקליות מכל הסוגים והמלחינים שלנו למדו בבתי הספר הבכירים ביותר על-מנת לספק לכם תוצאות מושלמות. השירות שלנו כולל גם הלחנה בהתאמה אישית לשירים, ג'ינגלים, פרסומות, פסי קול להצגות, מחזמרים, סרטים ועוד, כלומר שאנחנו מבינים לעומק את מה שאתם צריכים להלחין ואת המסר שאתם רוצים להעביר ולפי זה מבצעים את העבודה.

אז איך פונים אלינו? בקלות. אתם יכולים להשאיר את הפרטים שלכם בהודעה מהירה בוואצאפ ונחזור אליכם בצ'יק או לחייג אלינו ולדבר עם אחד הנציגים המקסימים שלנו.

בגלל שאנחנו גם ובעיקר אולפן הקלטות, יש לנו את כל הציוד הטכנולוגי הכי משוכלל שיש שמסייע למלחינים להגיע לתוצאה הראויה. וזכרו – אם מישהו מציע לכם הלחנת שירים בחינם, כנראה שתקבלו משהו ברמה בינונית ומטה. אתם באמת רוצים לפדח עצמכם ? לא נראה לנו.

 

אז פנו ל SPS עכשיו ותיהנו מעבודה מקצועית, שירות מעולה ויחס חם ואישי לאורך כל הדרך.

הלחנת שיר,הלחנת שירים, הלחנת שירים בחינם, איך מלחינים להיט?

סגנונות הלחנה: ישראלי | ים תיכוני | מזרחי | רוק ישראלי | בלדה | פופ

אז איך מתחילים ומה מקבלים בסוף ?

1. אתם מבצעים הזמנה בלחיצה על הקישור > להזמנת לחן מקורי לשיר

2. אתם שולחים לנו לאחר ההזמנה את השיר למייל spslive@gmail.com או לוואצאפ בצירוף אסמכתא לתשלום שביצעתם.

3. בעת צירוף השיר שלכם, תנו לנו כמה מילים איך אתם רואים את השיר בעיני רוחכם. אם יש רפרנס של שיר שבהשראתו כתבתם ותרצו שנלחין לכם באותו סגנון, צרפו לינק יוטיוב.

4. תוך 3-5 ימים ישלח אליכם לוואצאפ הלחן החדש שלכם. ברגע שתאשרו שאהבתם, נשלח לכם אותו גם למייל בצירוף גרסת פלייבק של פסנתר.

5. אתם מקבלים סקיצה של זמר ששר על גבי פסנתר את הלחן החדש שלכם. את הסקיצה הזו אתם תוכלו להעביר לזמר/ת שאתם רוצים שישירו את השיר.

 

האם ניתן לשלוח סקיצה שעשיתם לזמרים מוכרים שישירו את השיר שלי?

ברור. הסקיצה נועדה שהזמר שאמור לשיר, ישמע את המילים והלחן ויבין איך לשיר את השיר בצורה הטובה ביותר. לכל זמר מוכר כבר יש את הצוות שלו שיבחן את השיר וייקח אותו לסגנון המוזיקלי שלו, הסקיצה זו התחלת הדרך.

איך מזמינים לחן מקורי?

1. שלחו לנו למייל את המילים spslive@gmail.com
2. לחצו כאן והזמינו לחן
3. הלחן החדש שלכם ישלח (
3-5 ימים)למייל כקובץ mp3 עם סקיצת שירה בליווי פסנתר

הלחנת אלבום 10 שירים | הלחנת שירי משוררים |הלחנה להצגות ילדים | הלחנת שירי ילדים | הלחנת פזמון להיט | שיר ראפ | הלחנת שיר לאירוויזיון | הלחנת שירים לכותבים | הלחנת שירי זיכרון | הלחנת נעימות | הלחנת שירים באנגלית | הלחנת שירים בעברית | הלחנת מוסיקה | הלחנה למילים | לחן | הלחנת פתיח מוזיקלי | הלחנת צלצולים | הלחנת שיר חתונה | הלחנת שיר לאמא | הלחנת שיר ליום הזיכרון | הלחנת שיר לתחרות | הלחנת שירי מחזמר | הלחנת שירי עזרה

השקעה היא שם המשחק - הלחנת מוסיקה

ההבדל בין לחן טוב ללחן בינוני, הוא אם נתתם למקצוען לעשות את העבודה

אנחנו אומרים – אם כבר אז כבר, פנו למקצוענים שלנו ב-SPS להפקת לחן לשיר שלכם

ניצור לכם סקיצה איכותית בליווי פסנתר שתגרום לכם חשק לרצות לשיר בעצמם.

הלחנה של שיר היא תהליך מורכב הכולל חיבור בין מילים לתווים ויוצר שילוב הרמוני קסום המביא בחשבון את המשקל של המילים, המסר שלהן ועוד. הלחנה יכולה להתבצע על כלי נגינה רלוונטיים או על גבי מחשב ובעקבות המורכבות של התהליך, נדרש מלחין מקצועי ומיומן.

כאשר מדובר בהלחנת שיר לרדיו, התהליך יכול להיות עודף בגלל המגבלות הזמן והפרסומתית. רדיו הוא תחום מקצועי והלחנה רצויה לרדיו חייבת להיות ברמה מקצועית ואיכותית. לכן, חשוב להבין שלהלחין שיר לרדיו זהו מקצוע מורכב וכדאי לפנות למקצוען בתחום עם נסיון רב ויכולות נדרשות לתהליך הזה. מתאים לזכור כי רדיו משמש כיום רקע לשימושים רבים, כגון ברקע של חנויות, רכבים וכדומה, כך שהלחנה הנכונה והאיכותית יכולה להיות מפתח להצלחת השימוש של הרדיו במטרות השונות שלו.

סקיצות לשירים חדשים

חסר לכם לחן?
דברו איתנו ונשלים אתכם

עדיין מתלבטים? השאירו פרטיכם ומיד נחזור אליכם

תודה. פנייתך נשלחה

S

LOGO SPS

מה כדאי לכם לדעת עלינו?

נעים מאוד, הגעתם ל-SPS הפקות, הבית החדש שלכם בעולם המדיה.

אצלנו תוכלו למצוא קשת רחבה לכל סוג של הפקה שתרצו, החל מהפקת שיר, צילום באולפן, יחסי ציבור ועד הופעות. בעצם הכל תחת קורת גג אחת ויותר מזה.

אנו נלווה אתכם שלב שלב, החל מרמת הרעיון ועד לרמת המוצר המוגמר על המדף.

 

נשמח לראותכם, צוות SPS - אולפן הקלטות שירים

bottom of page