top of page

פסנתר כנף – המצאה היסטורית חשובהפסנתר כנף

פסנתר הכנף המודרני הוא ללא ספק כלי הנגינה המרשים ביותר שהאנושות אי פעם יצרה. מדובר בכלי מורכב ומתוחכם, עם עיצוב מוקפד ומרהיב שהפך לגולת הכותרת בכל הרכב מוזיקלי ובכל תזמורת. הפסנתר הוא כלי נגינה שהמציאו עוד במאה ה – 18, והוא כלי הנגינה ממנו אפשר להפיק הכי הרבה צלילים, חוץ מכלי העוגב, אבל זה כלי דיי נדיר ולא אחד הנמצא בשימוש רב.

לפסנתר ממוצע יש 88 קלידים, אך יש גם כאלו המגיעים אפילו ל – 97 קלידים. את הפסנתר המציא ברתולומיאו כריסטופורי בשנת 1699. ברתולומיאו באותה התקופה היה אוצר כלי הנגינה של משפחת מדיצ'י מפירנצה הידועה בתור אחת המשפחות החזקות ביותר באירופה של אותה התקופה.

הפסנתר היה כלי חסר תקדים, בעיקר בזכות היכולת לשלוט בעוצמת הצליל על ידי לחיצה חזקה או חלשה יותר על הקלידים.מאפיין זה גם נתן לפסנתר את שמו "פיאנו פורטה" מה שמתורגם ל - חלש-חזק באיטלקית, ושמו קוצר היום ברוב השפות ל"פיאנו" בלבד.

במהלך ההיסטוריה, המכניקה של הפסנתר השתנתה והבנייה נעשתה משוכללת הרבה יותר על מנת להשיג צלילים עמוקים יותר, ארוכים יותר וחזקים יותר. הפסנתר הפך לכלי תווך בתרבות שלנו, הוא כלי חשוב ואצילי שבעבר היה סימן ההיכר של בתים של משפחות אמידות ומתורבתות. פסנתר כנף הוא בהחלט אחד הכלים הכי יפים ומרשימים שקיימים בעולם שלנו, ורק המראה שלו משדר יוקרתיות, תרבות גבוהה ולא מעט רומנטיקה.

השפעת הפסנתר על המוזיקה

אנחנו יודעים שפסנתר הוא חלק חשוב מהמוזיקה הקלאסית וגם מהמוזיקה המודרנית, אבל האם אנחנו מבינים כמה הוא חשוב? תחשבו על זה, המוזיקה הכי ישנה וגולמית שאתם יכולים לחשוב עליה היא המוזיקה של מוצרט, באך או בטהובן – ואלו הלחינו את יצירותיהם על הפסנתר. למעשה כל המנגינות הכי קלאסיות והכי בסיסיות שאנחנו מכירים הולחנו על פסנתר ועבור פסנתר. ומעבר לערך הקלאסי שיש לפסנתר, אם תסתכלו על המוזיקה גם במאה ה – 20, שהיא פחות או יותר הבסיס לכל מוזיקה שאנחנו שומעים היום, גם היא הגיעה מהפסנתר!

אמנים כמו הרבי הנקוק, אלטון ג'ון, בילי ג'ואל ועוד רבים וטובים השתמשו בפסנתר ככלי עיקרי ביצירותיהם.

ז'אנרים כמו ג'אז, בלוז ואפילו רוק התחילו מלחנים שהתנגנו על הפסנתר וגם היום הפסנתר הוא חלק מרכזי מהמוזיקה שאנחנו שומעים. הפסנתר הוא כלי עוצמתי עם צליל נעים וענוג שפשוט אי אפשר להתעלם ממנו. אין אדם שלא אוהב לשמוע את צלילי הפסנתר, ובהחלט מדובר בכלי ששינה את פני המוזיקה לעד. אז איך תשתמשו בזה לטובתכם? פשוט תביאו פסנתר כנף עם פסנתרן מקצועי לאירוע שלכם ותראו איך כל האורחים שלכם מתמוגגים מעונג.

פסנתר כנף לאירועים – מכניס יוקרה לאירוע שלכם

אם אתם מארגנים אירוע, כל אירוע, אין ספק שפסנתר כנף הוא אחד מהדברים הכי טובים שאתם יכולים לבחור. היום כבר מאוד קשה להבין איך לארגן אירוע כמו שצריך, יש כל כך הרבה תחומי אחריות וכל כך הרבה אופציות שזה ממש נהיה אתגר להתרכז במה שחשוב באמת. תתמקדו ותחשבו – איך אתם רוצים שהאירוע שלכם יראה? מה אתם רוצים שתהיה האווירה באירוע שלכם? לפי זה, תוכלו ממש בקלות להבין עם עצמכם מה אתם צריכים יותר ומה אתם צריכים פחות. תתכננו את סדר העדיפויות שלכם ותחשבו טוב טוב מה יביא לכם את התוצאות הרצויות.

פסנתר כנף הוא אופציה מדהימה לכל אירוע כי הוא מכניס :

  • יוקרתיות – הרי מדובר בכלי הכי אצילי שהומצא אי פעם, נכון? אז למה לא לתת לאירוע שלכם טאצ' שגורם לו להרגיש כמו אירוע באיזו אחוזה של משפחת אצולה?

  • אווירה נעימה – צלילי הפסנתר יודעים להרגיע אותנו ואנחנו בטוחים שגם אתכם. כשאתם מביאים פסנתר לאירוע שלכם, אתם מפיגים לחץ ועוזרים לאורחים שלכם לשכוח את כל המטלות שלהם, את הדאגות שלהם לגבי העבודה ואת כל הבעיות שמרחפות מעל ראשם, גם אם זה רק לכמה שעות.

  • עיצוב יפהפה – פסנתר כנף לבן ומבריק מוסיף לעיצוב של האירוע שלכם ונותן צבע נקי וטהור, שהולך ממש טוב עם כל אירוע חגיגי.

אל תתפשרו על פחות מאירוע החלומות שלכם, ואנחנו מבטיחים שעם תכנון נכון וסדר עדיפויות מסודר אתם תדעו לבחור פסנתרן לאירועים בצורה נבונה ולעשות זאת גם מבלי לקחת הלוואות מיותרות.

96 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול